O Světě Pokladů

Svět pokladů je název webového portálu, který provozuje Interdecor Design s.r.o. Společnost se specializuje na restaurování starožitného nábytku, výrobu a prodej jeho replik, stylového uměleckého nábytku, interiérových doplňků, obrazů, svítidel, skla, dekorativních předmětů a provádění fresek, nástěnných maleb atd. Dodává na trh nábytek z masivního dřeva i dýhovaný.

Proč právě „Svět pokladů“?

Tímto názvem jsme chtěli vystihnout část toho, co jsme a co nabízíme. Pro toho, kdo dokáže vnímat vůni starého dřeva a ocenit umění starých truhlářů a současných restaurátorů, jsou stovky nádherných kusů nábytku opravdovým pokladem.

Co skrývá Svět pokladů?

V naší nabídce najdete velmi široký sortiment krásných věcí do interiéru:

Restaurovaný originální starožitný nábytek – šatní skříně, vitríny, knihovny, kredence, komody zásuvkové i s dvířky, stoly, židle a křesla z tvrdého i z měkkého dřeva, nebo s dýhovaným povrchem.

Reprodukce starožitného nábytku vyrobené tradičním způsobem z masivního dřeva podle originálních kusů a podle dochovaných dokumentů s perfektně vypracovanou povrchovou úpravou, včetně ručně malovaných motivů, patiny, zlacení, intarzie apod.

Zámecký stylový nábytek – nábytek pro privilegované bydlení. Jde především o nábytek ve stylu králů Ludvíka XIV., Ludvíka XV. a Ludvíka XVI., české baroko a rokoko, klasicismus a Biedermeier.

Moderní stylový nábytek – pro zákazníky, kterým je blízká atmosféra přímořských oblastí Středozemního moře a s ní spojený styl bydlení, je určeny nábytkové řady Provence a  Balsamico.

Co dokážeme vyrobit na zakázku?

Kromě stovek kusů nábytku, které jsou aktuálně součástí Světa pokladů, poptávají naši zákazníci z celého světa také:

Stylová okna a dveře – zabýváme se také opravou a repasováním originálních oken a dveří historických budov a dále výrobou replik oken, replik dveří a replik vrat k historickým budovám.

Schodiště a obložení stěn – dále vyrábíme či renovujeme schodiště a dřevěné obložení stěn. Při všech těchto činnostech používáme nejkvalitnější materiály a dbáme i na maximální kvalitu finálních výrobků.

Originální obrazy – od baroka až po současnost, dále repliky, nástěnné malby a fresky s náměty starých mistrů podle přání a výběru klienta.

Speciální nástěnné panely – jsou malovány v ateliéru a jsou dodávány již kompletně hotové s tím, že jsou u klienta pouze připevněny na stěnu a olemovány ozdobnými profily. Tyto panely plně nahrazují fresky malované přímo na stěnu.

Osvětlení – originály i repliky z různých materiálů, např. křišťálové lustry a nástěnná svítidla ze zlaceného bronzu, dřevěná atd.O

Další starožitné předměty – nabízíme i jiné starožitné předměty jako je sklo, porcelán, obrazy, hodiny, zrcadla, plastiky a podobně.

Jak vidíte, stačí si vybrat z připraveného sortimentu, nebo si zvolit výrobu unikátních kusů či celých sestav přesně na míru vašim představám, vašemu vkusu či vašim finančním možnostem.

Čemu věříme

Za dobu své existence si společnost vybudovala široký okruh klientů po celém světě. S důrazem na vysokou kvalitu, širokou a neustále obnovovanou nabídku úspěšně plníme požadavky, přání a i ty nejvyšší nároky zákazníků. Jejich spokojenost totiž vnímají všichni zaměstnanci firmy jako ocenění své kvalitní a svědomité práce.

Věříme v kvalitu a staré řemeslo

Dodáváme na trh originální restaurovaný starožitný a stylový nábytek a vysoce kvalitní repliky tohoto nábytku z prvotřídního masivního dřeva z českých lesů i ze zahraničí, vyrobený tradičními technologiemi bezvadným řemeslným zpracováním s významným podílem ruční práce, čímž každý kus se stává originálem. Veškeré řezby jsou ručně vyřezávané. Doplňující prvky jako jsou kování, zámky a klíče, úchyty, panty atd. nakupujeme od renomovaných firem. Povrchová úprava včetně patiny je prováděna ručně ekologicky nezávadnými vosky, mořidly, barvami, vodními  laky nebo šelakem. Na malovaném nábytku jsou všechny motivy aplikovány rovněž ručně a výhradně ekologicky nezávadnými barvami. Každý výrobek prochází přísnou výstupní kontrolou se zárukou kvality ve všech kritériích.

Na přání klienta vystavíme na jednotlivý kus či soubor nábytku speciální certifikát, deklarující stáří, druh zpracování a kvalitu výrobku.

Svítidla jako originální lustry, lampy i nástěnná a ostatní svítidla jsou odborně restaurována tak, aby byl zachován jejich původní vzhled a funkce. Repliky jsou vyráběny výhradně ručně tradičními technologiemi a splňují kriteria nejvyšší kvality.

Originální obrazy od baroka až po současnost jsou dodávány v původním stavu, nebo kvalifikovaně restaurované v kvalitních původních odborně restaurovaných rámech tak, aby jejich umělecká hodnota byla co možno nejvíce zachována. Repliky obrazů a nástěnné malby jsou umělecky vysoce hodnocené ruční práce. Pro jejich tvorbu se používají výhradně kvalitní a ekologicky nezávadné barvy.

Ostatní doplňkové předměty pro interiér jako jsou sklo, porcelán, hodiny, plastiky atd. jsou vesměs originální původní starožitné kousky odborně restaurované s citem pro zachování jejich historické hodnoty, tvaru, barvy a funkce.

Věříme v péči o zákazníka

Své postavení na trhu jsme získali nejen širokou nabídkou krásných produktů, ale také přístupem k zákazníkům. Jsme si vědomi toho, že každý zákazník má svůj vlastní vkus i představy o stylovém bydlení. Protože každý z našich výrobků je originál, je pojem „vyrobit na zakázku“ základem našeho přístupu k objednávce.

Víme také, že někteří zákazníci na začátku nevědí přesně, který styl či kus nábytku může jejich potřebám vyhovovat nejlépe. V takovém případě jsme kdykoli připraveni poradit a vysvětlit vše, co je třeba.

A pokud se vám objednaný kus nebude při dodávce – z jakéhokoli důvodu – líbit, je samozřejmostí, že jej můžete odmítnout a vybrat si jiný. Právě tohle naši zákazníci oceňují jako důkaz opravdové, nikoli jen slibované, péče. Ten, kdo musí být bez zbytku spokojen, je zákazník. V to opravdu věříme, stejně jako v dokonalou kvalitu své práce.

Prostě jen zavolejte, nebo napište. Rádi se vám budeme věnovat.